Jakie kosmetyki do makijażu stosować, by dbać jednocześnie o skórę?

Makijaż nie musi być obciążeniem dla skóry, zapychającym pory i blokującym jej naturalne funkcjonowanie. Dobrze dobrane kosmetyki do makijażu nie tylko nie czynią jej szkody, ale wpływają korzystnie na jej funkcjonowanie, poprawiając wygląd i pielęgnując ją. Jakie kosmetyki wybierać i w jaki sposób oddziałują one na skórę?

Dobrze dobrane kosmetyki do makijażu nie tylko nie czynią jej szkody, ale wpływają korzystnie na jej funkcjonowanie, poprawiając wygląd i pielęgnując ją. Jakie kosmetyki wybierać i w jaki sposób oddziałują one na skórę?

Podkład do twarzy – kosmetyk, który wpływa na skórę przez cały dzień!

Wyrównanie kolorytu, maskowanie niedoskonałości skóry i popraw koloru cery – tak działa podkład. Jego upiększający wpływ na cerę cenią miliony kobiet na całym świecie. Jeszcze do niedawna tego typu kosmetyki do makijażu niekorzystnie wpływały na skórę, tworząc maskę i zapychając pory. Nowoczesne podkłady działają zupełnie inaczej. Łączą w sobie funkcję upiększające z pielęgnacją skóry. Zawierają naturalne składniki nawilżające, ale także substancje normalizujące produkcję sebum, dzięki czemu skóra pozostaje matowa przez wiele godzin. Jest też świetnie nawodniona i chroniona przed suchością, wywoływaną czynnikami zewnętrznymi.

Balsamy i błyszczyki do ust- nawilżają i pielęgnują

 Dobrej jakości błyszczyki i balsamy do ust zawierają nie tylko składniki nawilżające, ale także  pielęgnujące usta. Wargi są narażone na działanie wysuszające, związane z pogodą czy ogrzewaniem pomieszczeń oraz działaniem klimatyzacji. Łatwo więc je przesuszyć. Połączenie właściwości  nawilżających z pielęgnacyjnymi to strzał w dziesiątkę! Stosując takie kosmetyki do ust, możesz cieszyć się ich pięknem, , ale także doskonałą kondycją. Usta są gładkie, jędrne i elastyczne, bez nieestetycznych, suchych skórek.

Bazy pod makijaż – lekkie kosmetyki pielęgnujące

Choć bazy pod makijaż kojarzone są głównie ze zwiększaniem trwałości make-upu, mogą mieć także dodatkowe działanie pielęgnacyjne. Obecnie jest ono jeszcze ważniejsze niż dawniej, a producenci tego typu kosmetyków kładą duży nacisk na to, by w recepturach baz znajdowało się mnóstwo składników o aktywnym wpływie na skórze. Kwas hialuronowy, witaminy czy ekstrakty roślinne, to popularne składniki baz. Dzięki ich działaniu skóra jest doskonale przygotowana na aplikację podkładu. Wiele z kremów na dzień ma tak skomponowaną recepturę, że mogą z powodzeniem zastąpić bazy pod makijaż. Mają lekką, nieobciążającą skóry formułę i działają doskonale na jej kondycję.

Najlepsze kosmetyki do makijażu to także produkty pielęgnujące skórę i właśnie takie warto wybierać.