Ciekawostki o Kraju Kwitnącej Wiśni

Japonia, znana jako „Kraj Wschodzącego Słońca”, to kraj we wschodniej Azji.

Ma drugą co do wielkości gospodarkę na świecie i jest domem dla obszernej listy unikalnych zwyczajów i tradycji, które czynią ją jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi. Oto kilka faktów na temat Japonii:

Japonia jest największym na świecie producentem samochodów

  • Japonia ma najwięcej samochodów na mieszkańca na świecie. W rzeczywistości, jeśli szukasz samochodu w swojej okolicy, na pewno znajdziesz jeden. Japonia jest właściwie znana jako „Kraina Samochodów”.
  • Jeśli mieszkasz w Tokio lub innym dużym mieście w Japonii, nie będzie trudno zauważyć samochód zaparkowany na każdym rogu lub alejce — zobaczysz je wszędzie!
  • Na przykład: w Tokio jest ponad 500 pojazdów na kilometr powierzchni drogi (1 kilometr = 0,621 mili) w porównaniu z 150 pojazdami na kilometr w innych częściach Japonii i średnio około 50-60 pojazdów na kilometr na całym świecie; oznacza to, że jest około 200 razy więcej samochodów niż ludzi!

Jedna na trzy osoby w Japonii jest w wieku 60 lat lub więcej

Jedna na trzy osoby w Japonii ma 60 lat lub więcej. Jest to najwyższy odsetek osób starszych na świecie, a to oznacza, że nie ma wystarczająco dużo młodych ludzi, aby ich wspierać. Jest to problem dla gospodarki, ponieważ nie ma wystarczająco dużo młodych ludzi, aby wspierać osoby starsze.

Japonia ma najwięcej automatów do gry na mieszkańca

  • Japonia ma więcej automatów do gry na mieszkańca niż jakikolwiek inny kraj na świecie. W rzeczywistości w Japonii jest więcej automatów niż ludzi!
  • Szacuje się, że Stany Zjednoczone mają 1 976 000 automatów do gry — o połowę mniej niż Japonia!
  • Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że w Japonii jest około 100 razy więcej automatów do gry niż w całej Europie razem wziętej!

Góra Fuji jest uśpiona od 1708 roku, ale nadal jest uważana za aktywny wulkan

Być może słyszałeś, że góra Fuji jest aktywnym stratowulkanem. Oznacza to, że jest uśpiony od 1708 roku, ale nadal jest uważany za aktywny stratowulkan. Góra Fuji jest nadal uważana za jeden z najbardziej niebezpiecznych wulkanów w Japonii.

Więcej ciekawych faktów na tematy przeróżne znajdziesz w portalu https://nieuwierzysz.pl/.