Największe atrakcje wschodniej Irlandii

Ten wspaniały kraj może nas oczarować swą różnorodnością, wspaniałymi krajobrazami oraz cennymi zabytkami. Irlandia to raj dla miłośników niezwykłych widoków i historii. Wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem wycieczki staje się wschodnia część tego kraju. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jakimi atrakcjami może oczarować turystów wschodnia Irlandia? Oto największe ciekawostki, którym z pewnością warto poświęcić trochę uwagi.

Czym wyróżnia się wschodnia część Irlandii?

Wschodnia Irlandia to obszar, po którym wycieczki sprawią wiele radości miłośnikom tradycyjnych osad oraz skromnych wiosek. To one są tu wyjątkowo ważnym elementem krajobrazu. Kuszą również malownicze wzgórza, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem w gronie bardziej aktywnych turystów. Piękne wybrzeża oraz stadniny koni to kolejne atrakcje, którymi ta część kraju może oczarować każdego. Nie brak i wspaniałych zabytków, wśród których wyróżniają się starożytne grobowce. Jakie atrakcje zasługują tu jednak na szczególne wyróżnienie?

W świecie kryształów

Dla miłośników kryształów skarbem wyjątkowym jest Waterford Crystal. Ta fabryka kryształów znana i ceniona jest na całym świecie. Założona pod koniec XVIII wieku, przyciąga turystów pragnących zobaczyć na własne oczy produkcję kryształowych cacek. Wycieczki po fabryce cieszą się ogromną popularnością, a dla wielu osób są one największą atrakcją w Irlandii. Bez wątpienia warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce, które może oczarować każdego.

Średniowieczna perełka

Wizyta w zamku Kilkenny to wielka atrakcja dla każdego miłośnika historii. Ta wiktoriańska budowla, wzorowana na obiektach wznoszonych w XII stuleciu, może oczarować każdego. Otoczony parkiem zamek jest największą atrakcją miasteczka Kilkenny, cenionego za swój historyczny charakter oraz panującą tu atmosferę. W tym miejscu Irlandia może się pochwalić wyjątkowo cennymi zabytkami. Dla wielu turystów ważnym celem wycieczki na teren tego miasteczka jest wspaniała katedra z XIII wieku, która zachwyca zarówno pięknymi płytami nagrobnymi, jak i doskonale widocznymi do dziś walorami obronnymi.

Wschodnia Irlandia to raj dla turystów, którzy szukają niebanalnych atrakcji. Piękne krajobrazy i ciekawe zabytki sprawiają, że wycieczki po tej części kraju mogą każdemu turyście sprawić wiele radości. Ta część świata z całą pewnością zasługuje na uwagę oraz większe zainteresowanie ze strony turystów.